Václav Bláha se narodil 1. dubna 1949 v Praze. Vystudoval SOŠV Václava Hollara (1964–1968) a následně AVU v Praze (1968–1974), kde navštěvoval ateliér monumentální malby u profesora Paderlíka.

Hlavni obrázek Václav Bláha

Václav Bláha - ŽIVOT A UMĚNÍ

Umělec Bláha se ve svých dílech často zaměřuje na aktuální události a prostředí, které ho obklopuje. Jeho oblíbenou technikou je strukturní malba a jeho tvorbu charakterizuje lidská figura a prostor. Výtvarník Bláha je zakladatelem volného seskupení umělců 12/15 Pozdě, ale přece, které bylo založeno v roce 1987 a sdružuje umělce, kteří začali vstupovat na výtvarnou scénu v době normalizace v 70. letech 20. století. Mezi další členy seskupení patří například Jiří Sopko, Ivan Ouhel, Vladimír Novák a Ivan Kafka. Václav Bláha vystavuje od roku 1973 a jeho díla byla prezentována v různých zemích, jako jsou Spojené státy, Finsko, Německo, Slovensko, Dánsko, Rakousko, Anglie, Francie a Nizozemsko. V Čechách jsou jeho práce k vidění například v Národní galerii v Praze, Alšově jihočeské galerii v Hluboké nad Vltavou a v Galerii Středočeského kraje v Kutné Hoře.

Fotogalerie z ateliéru

Václav Bláha - z galerie autora - 0Václav Bláha - z galerie autora - 1Václav Bláha - z galerie autora - 2Václav Bláha - z galerie autora - 3Václav Bláha - z galerie autora - 4Václav Bláha - z galerie autora - 5Václav Bláha - z galerie autora - 6Václav Bláha - z galerie autora - 7Václav Bláha - z galerie autora - 8Václav Bláha - z galerie autora - 9Václav Bláha - z galerie autora - 10Václav Bláha - z galerie autora - 11
Kompletní nabídka autora

Nabídka současného umění

Nabídka současného umění

V případě zájmu o dílo tohoto autora neváhejte kontaktovat galerii Graciano.