Roman Franta se narodil 3. srpna 1962 v Táboře a je českým malířem a docentem na Akademii výtvarných umění v Praze, v Institutu Art & Design.

Hlavni obrázek Roman Franta

Roman Franta - ŽIVOT A UMĚNÍ

Franta studoval na Akademii výtvarných umění v Praze, kde nyní také působí jako docent. Za svou kariéru získal mnoho ocenění a jeho díla jsou vystavována po celém světě. Jeho obrazy zahrnují prvky svobody projevu, odvahy, experimentu a klasických postupů. Je jedinečným a rozpoznatelným autorem súčasné umělecké scény a neustále si buduje svou vlastní cestu a tvorí si svou uměleckou identitu. Je jedním z nejvýznamnějších českých malířů současnosti. Jeho tvorba je pozoruhodná svým mistrovstvím, promyšleností a originalitou. Věnuje se malbě, kresbě a také ilustraci knih a časopisů. Jeho obrazy jsou inspirovány životem, přírodou, hudbou a literaturou. Kromě malířství se Roman Franta také věnuje pedagogické práci a organizování uměleckých výstav. Jeho výtvarné dílo je charakteristické propracovanými detaily, jemnými kresbami a silnými kontrasty barev. Jeho díla jsou součástí mnoha soukromých i veřejných sbírek, jako jsou Národní galerie v Praze, Alšova jihočeská galerie, Hluboká nad Vltavou, Muzeum umění v Olomouci, GASK, Galerie Klatovy/Klenová, Městská galerie Kubus v Hannoveru a Swiss Bank Coorporation Foundation v Londýně. Vystavuje svá díla jak v Česku, tak i v zahraničí. Pokud máte zájem o díla tohoto autora, obraťte se na galerii Graciano.

Fotogalerie z ateliéru

Roman Franta - z galerie autora - 0Roman Franta - z galerie autora - 1Roman Franta - z galerie autora - 2Roman Franta - z galerie autora - 3Roman Franta - z galerie autora - 4
Kompletní nabídka autora

Nabídka současného umění

Nabídka současného umění

V případě zájmu o dílo tohoto autora neváhejte kontaktovat galerii Graciano.