Lyuben Petrov je súčasný bulharský maliar, ktorý sa narodil v roku 1980 v meste Pleven. V současnosti žije a tvoří v Praze.

Hlavni obrázek Lyuben Petrov

Lyuben Petrov - ŽIVOT A UMĚNÍ

"Můj záměr je vytvořit zábavný a neočekávaný vizuální příběh. Zajímám se o témata, která mazou hranice mezi realitou a iluzí a vytvářejí alternativní svět, kde se minulost a budoucnost, realita a fantazie stávají jedním celkem. Tento proces je založen na mém osobním vnímání světa kolem mě, stejně jako na mém smyslu pro humor, pozornosti k drobným detailům v mém každodenním životě a pozitivním přístupu. Snažím se vytvořit alternativní realitu s otevřeným humorem, sarkasmem a někdy dokonce i s prvky grotesky. Kombinuji prvky a obrazy z dnešní konzumní společnosti s mýty a postavami z řecké mytologie. Tyto mýtické postavy se stávají superhrdiny naší budoucnosti." Lyuben Petrov studoval na Národní umělecké akademii v Sofii, kde získal bakalářský titul v oboru malby. V roce 2011 absolvoval malířství na FAVU v Brně, kde získal magisterský titul. Jeho práce jsou ovlivněny surrealistickými a expresionistickými prvky a jsou zaměřeny na lidskou psychiku a vnitřní pocity. Petrovova tvorba zahrnuje portréty, figurální a krajinářské malby, které často obsahují surrealistické prvky. Jeho malby jsou plné emotivního napětí a mají silný výrazový účinek. Petrov také experimentuje s různými materiály a technikami malby, jako je akryl, olej a akrystalický gel, aby dosáhl zvláštních efektů a textur v obrazech. Ljuben Petrov vystavoval svá díla na mnoha výstavách v Bulharsku, Česku i v zahraničí a získal několik ocenění za svou práci. Jeho práce jsou součástí sbírek mnoha soukromých sběratelů a galerií. Petrov je jedním z nejtalentovanějších mladých malířů a jeho práce je stále více uznávána a hledaná.

Fotogalerie z ateliéru

Lyuben Petrov - z galerie autora - 0Lyuben Petrov - z galerie autora - 1Lyuben Petrov - z galerie autora - 2Lyuben Petrov - z galerie autora - 3Lyuben Petrov - z galerie autora - 4Lyuben Petrov - z galerie autora - 5Lyuben Petrov - z galerie autora - 6Lyuben Petrov - z galerie autora - 7Lyuben Petrov - z galerie autora - 8Lyuben Petrov - z galerie autora - 9Lyuben Petrov - z galerie autora - 10
Kompletní nabídka autora

Nabídka současného umění

Nabídka současného umění

V případě zájmu o dílo tohoto autora neváhejte kontaktovat galerii Graciano.