Aukce Graciano - ART & Design - jaro 2026
23051
Boris Jirků Pomluvy - Márquezova Kronika
Vyvolávací cena 55 000 Kč
Dynamické, expresivní dílo v autentickém stylu Borise Jirků. Olej na papíře. Rozměry malby jsou 99 x 70 cm. Rozměry s rámem jsou 110 x 86 cm. Zarámováno, pod sklem. Signatura se nachází vpravo dole Boris Jirků. Na levé horní straně se objevují praskliny v barvě, jeden kousek je vypadený (cca 1 x 0,5 cm).
Autor si udělal jméno už v osmdesátých letech díky ilustracím k Márquezovi a Bulgakovovi. Hned jeho debut, Márquezova Kronika ohlášené smrti, se stal nejkrásnější knihou roku 1984.
dnes otevřeno 10:00 - 12:00, 13:00 – 18:30

dnes otevřeno 9:30 - 12:00, 13:00 – 18:30