Aukce Graciano - ART & Design - jaro 2026
23051

Boris Jirků Pomluvy - Márquezova Kronika

Vyvolávací cena 55 000 Kč

Dynamické, expresivní dílo v autentickém stylu Borise Jirků. Olej na papíře. Rozměry malby jsou 99 x 70 cm. Rozměry s rámem jsou 110 x 86 cm. Zarámováno, pod sklem. Signatura se nachází vpravo dole Boris Jirků. Na levé horní straně se objevují praskliny v barvě, jeden kousek je vypadený (cca 1 x 0,5 cm).

Autor si udělal jméno už v osmdesátých letech díky ilustracím k Márquezovi a Bulgakovovi. Hned jeho debut, Márquezova Kronika ohlášené smrti, se stal nejkrásnější knihou roku 1984.

Zdroj: https://www.idnes.cz/kultura/vytvarne-umeni/boris-jirku-ceni-vytvarny-chrup-bezbolestne.A011024_182255_vytvarneum_kne

dnes otevřeno 10:00 - 12:00, 13:00 – 18:30
GRACiANO - Brno
GRACiANO - Brno Veselá 39, Brno, 602 00.
+420 725 336 540
dnes otevřeno 9:30 - 12:00, 13:00 – 18:30
GRACiANO - Praha
GRACiANO - Praha Opletalova 1013/59, Praha, 110 00
+420 725 142 519
Kudyznudy.cz – tipy na výlet
© graciano.cz. Designed by designpark & Developed by sabemio